Заборони українського закону: що не можна розміщати в зовнішній рекламі? - MCA Group
Заборони українського закону: що не можна розміщати в зовнішній рекламі?
12 Травня, 2020

Як самостійно отримати дозвіл на зовнішню рекламу в Києві? Інструкція в 12 кроків


Не знаєте, як отримати дозвіл на установку зовнішньої реклами в Києві? Що нести, куди бігти та в якому порядку все робити, щоб не згаяти час? Голова обертом від цих питань!

MCA Group може запропонувати оформлення дозволу на рекламу замість вас. У підсумку, ніякого клопоту і документної тяганини. Ми працюємо з «зовнішньою рекламою» понад 10 років, тому знаємо всі нюанси узгодження від і до. Якщо ж ви хочете отримати дозвіл на вивіску самостійно, ми теж не залишимо вас наодинці з «ворогом». Ось покрокова інструкція для отримання дозволу на зовнішню рекламу в Києві. Скористайтеся нею, щоб уникнути маси труднощів!

ОБОВ'ЯЗКОВО прочитайте статтю і не забудьте поділитися з друзями-підприємцями, які збираються робити вивіски на магазини або інші торгові точки. Чому це так важливо? Тому що спочатку потрібно переконатися, чи дозволено взагалі встановлювати бажану конструкцію за потрібною адресою. У держави цілком може бути ряд заборон, про які ви нічого не знаєте.

Інструкція: як отримати дозвіл на зовнішню рекламу?

Чи потрібен дозвіл на вивіску? Ще і як! Об'ємні світлові літери, лайтбокси, інші зовнішні конструкції, потрібно обов'язково узгодити з державою. Зробіть 12 кроків назустріч вирішенню - і тільки потім відкривайте точку продажів.

Крок 1: Отримати пакет документів від компанії-виробника

Найважливіше потрібно зробити на самому початку. Знайдіть і зверніться в компанію, яка надасть вам повний пакет документів для оформлення дозволу.

У пакет входить:

 • Візуалізація конструкції на фасаді або на іншому місці;
 • Схема місця розташування реклами;
 • Ескіз зовнішньої реклами та конструктивне рішення з усіма підписами та копіями ліцензій.

Конструктивне рішення повинно бути правильним і відповідати вимогам «Київреклами». В іншому випадку вам доведеться шукати іншу компанію. Зауважте! У MCA Group є конструкторський відділ, що надає нашим клієнтам цей пакет документів.

Крок 2: Збирати супутні первинні документи

Час докласти трохи зусиль і зібрати первинні документи. Серед них повинні бути:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію заявника (завірена копія) - 2 шт;
 • Ксерокопія виписки з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців;
 • Вказівка ​​точної адреси рекламного місця, згідно зі свідоцтвом про власність на будинок / приміщення;
 • Фотографії зазначеного місця, розміром не менше 6х9 см - 2 шт.

Крім того, вам можуть знадобитися копії свідоцтва про реєстрацію товарного знака. Додайте їх до цього пакету на всякий випадок.

Якщо будівля не в комунальній власності, вам також потрібно зібрати ці документи:

 • Копію свідоцтва на право власності або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на будинок;
 • Лист від власника будівлі, що він не проти розміщення вивіски.

Крок 3: Подати пакет документів в «ЦНАП» («Центр Надання Адміністративних Послуг»)

Цей центр ви знайдете в Києві за адресою: Дніпровська набережна, 19Б. Після того, як ви подасте весь зібраний пакет документів в «Центр Надання Адміністративних Послуг», ваші документи підуть в «Управління по рекламі», а після в «Київрекламу». Остання зробить наказ про присвоєння або НЕ присвоєння пріоритету. І таке може бути.

Крок 4: Отримати та узгодити бланки дозволу в «ЦНАП»

Де узгоджувати вивіску? Коли пройде 14 днів, відвідайте «Центр Надання Адміністративних Послуг». Там вам потрібно буде отримати бланки дозволу, щоб потім їх узгодити. У ці бланки входить:

 • Дозвіл;
 • Договір;
 • Адресна програма.

Конструктивне рішення повинно бути правильним і відповідати вимогам «Київреклами». В іншому випадку вам доведеться шукати іншу компанію. Зауважте! У MCA Group є конструкторський відділ, що надає нашим клієнтам цей пакет документів.

Крок 5: Укласти / не укласти договір з «Київреклама»

Будинок, на якому потрібно встановити рекламну конструкцію, - це комунальна власність? Підпишіть адресну програму з «Київреклама» та договір.

Будинок - не комунальна власність? Тоді подайте документи на «неукладення» договору з «Київреклама» на щомісячні платежі. Вам потрібно підтвердити, що будівля не в комунальній власності.

Які документи потрібні для «неукладення» договору?

 • Лист на неукладення договору;
 • Лист-згода від власника будівлі, що він не проти розміщення вивіски;
 • Копія свідоцтва на право власності або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на будинок.

Крок 6: Підпис юридичної особи, на яку оформляється дозвіл

Якщо ви власник - що, швидше за все, так і є - першим підпишіть Дозвіл як власник реклами.

Крок 7: Знайти балансоутримувача «дому»

Дуже важливий крок! Шукаємо балансоутримувача не приміщення, а саме всієї будівлі. Його підпис теж потрібна в дозвільних документах.

Скільки коштує підпис балансоутримувача будівлі й чи варто якихось грошей взагалі, сказати заздалегідь неможливо. Це сильно залежить від того, хто цей власник - державна установа або приватна особа, в якому районі Києва знаходиться будівля або що за людина цей балансоутримувач.

Говорячи про державні то, наприклад, Шевченківський район бере 1018 грн за 1 к.м.н. вивіски, тоді як у Святошинському грошей з вас не візьмуть взагалі. В Оболонському районі, наприклад, в принципі складно «вибити» підпис. І така різнорідність спостерігається в кожному районі Києва. Скрізь свої правила.

Що до ситуації, коли балансоутримувач - приватна особа, тут може бути що завгодно. Як домовишся, то й твоє. Деякі ставлять підпис безкоштовно, дехто вимагає разовий платіж. Є й такі, що пропонують укласти договір про щомісячні платежі. Результат залежить від вашого вміння домовлятися і просто банальної удачі.

Крок 8: Знову відвідати «ЦНАП»

Навіщо знову йти в «ЦНАП»? Щоб передати документи в департамент «Містобудування та Архітектури». Так, розуміємо, ходити по одному і тим же місцях не цікаво, але щоб отримати дозвіл на об'ємні букви в Києві та іншу «наружку» потрібно злегка попітніти.

Крок 9: Подорож документів з «ЦНАП» в інші інстанції

Тут ваша участь не потрібно.

Правда, якщо споруда, де ви хочете розмістити зовнішню рекламу, є пам'яткою архітектури, додатково може знадобитися згода Міністерства Культури України (якщо будинок - пам'ятка загальнонаціонального значення) або Департаменту охорони культурної спадщини (якщо будинок - пам'ятка місцевого значення).

Зверніть увагу! У разі, якщо ви плануєте ставити наземну рекламну конструкцію, тут без звернення до юриста отримати дозвіл навряд чи вийде. Додасться багато нюансів, в яких ви самі просто не розберетеся.

Крок 10: Подорож «Дозволи» в «Управління по рекламі»

Тут теж все без вашої участі. Коли всі узгодження, які закарбувала в бланку «Дозволи», отримані, вони направляються в «Управління по рекламі». Там перевіряють наявність усіх підписів і печаток, і їх правильність.

Крок 11: Підтвердження правильності та внесення в розпорядження про видачу Дозволів

Знову-таки без вашої участі. На цьому етапі «Управління по рекламі» підтверджує правильність узгодження бланків і вносить вас в розпорядження про видачу дозволів, яке потім передається на підпис в КМДА (Київську міську державну адміністрацію).

Крок 12: Підпис КМДА, повернення в ЦНАП та вручення документів

Коли КМДА підпише ваш документ, він повернеться в ЦНАП, у яких ви і зможете забрати свій дорогоцінний дозвіл. Реєстрація вивіски завершена! До речі, за кожним етапом узгодження дозволу ви можете стежити на сайті dozvil-kiev.gov.ua за номером вашої справи. 2 кроків - дозвіл в руках! Чимало роботи, правда? Але це нічого. Головне знати, що робити, а то отримувати дозвіл на розміщення реклами можна дуже довго. Користуйтеся нашою інструкцією і не забувайте, що на нашому сайті ви можете замовити якісну зовнішню рекламу.

Світлова вивіска? Легко! Виробництво лайтбоксів? А як же! Букви світлодіодні? Само собою!
Компанія MCA Group виготовить будь-яку зовнішню рекламу. Ми любимо свою роботу і розумітися на ній, тому нам довіряють знамениті бренди. Співпрацюйте з нами, відчуєте європейський сервіс.