Не знаєте, як отримати дозвіл на установку зовнішньої реклами в Києві? Що нести, куди бігти та в якому порядку все робити, щоб не згаяти час? Голова обертом від цих питань!
MCA Group може запропонувати оформлення дозволу на рекламу замість вас. У підсумку, ніякого клопоту і документної тяганини. Ми працюємо з «зовнішньою рекламою» понад 10 років, тому знаємо всі нюанси узгодження від і до. Якщо ж ви хочете отримати дозвіл на вивіску самостійно, ми теж не залишимо вас наодинці з «ворогом». Ось покрокова інструкція для отримання дозволу на зовнішню рекламу в Києві. Скористайтеся нею, щоб уникнути маси труднощів!
ОБОВ'ЯЗКОВО прочитайте статтю і не забудьте поділитися з друзями-підприємцями, які збираються робити вивіски на магазини або інші торгові точки. Чому це так важливо? Тому що спочатку потрібно переконатися, чи дозволено взагалі встановлювати бажану конструкцію за потрібною адресою. У держави цілком може бути ряд заборон, про які ви нічого не знаєте.
Чи потрібен дозвіл на вивіску? Ще і як! Об'ємні світлові літери, лайтбокси, інші зовнішні конструкції, потрібно обов'язково узгодити з державою. Зробіть 12 кроків назустріч вирішенню - і тільки потім відкривайте точку продажів.
Найважливіше потрібно зробити на самому початку. Знайдіть і зверніться в компанію, яка надасть вам повний пакет документів для оформлення дозволу.
У пакет входить:
Конструктивне рішення повинно бути правильним і відповідати вимогам «Київреклами». В іншому випадку вам доведеться шукати іншу компанію. Зауважте! У MCA Group є конструкторський відділ, що надає нашим клієнтам цей пакет документів.
Час докласти трохи зусиль і зібрати первинні документи. Серед них повинні бути:
Крім того, вам можуть знадобитися копії свідоцтва про реєстрацію товарного знака. Додайте їх до цього пакету на всякий випадок.
Якщо будівля не в комунальній власності, вам також потрібно зібрати ці документи:
Цей центр ви знайдете в Києві за адресою: Дніпровська набережна, 19Б. Після того, як ви подасте весь зібраний пакет документів в «Центр Надання Адміністративних Послуг», ваші документи підуть в «Управління по рекламі», а після в «Київрекламу». Остання зробить наказ про присвоєння або НЕ присвоєння пріоритету. І таке може бути.
Де узгоджувати вивіску? Коли пройде 14 днів, відвідайте «Центр Надання Адміністративних Послуг». Там вам потрібно буде отримати бланки дозволу, щоб потім їх узгодити. У ці бланки входить:
Конструктивне рішення повинно бути правильним і відповідати вимогам «Київреклами». В іншому випадку вам доведеться шукати іншу компанію. Зауважте! У MCA Group є конструкторський відділ, що надає нашим клієнтам цей пакет документів.
Будинок - не комунальна власність? Тоді подайте документи на «неукладення» договору з «Київреклама» на щомісячні платежі. Вам потрібно підтвердити, що будівля не в комунальній власності.
Які документи потрібні для «неукладення» договору?
Якщо ви власник - що, швидше за все, так і є - першим підпишіть Дозвіл як власник реклами.
Дуже важливий крок! Шукаємо балансоутримувача не приміщення, а саме всієї будівлі. Його підпис теж потрібна в дозвільних документах.
Скільки коштує підпис балансоутримувача будівлі й чи варто якихось грошей взагалі, сказати заздалегідь неможливо. Це сильно залежить від того, хто цей власник - державна установа або приватна особа, в якому районі Києва знаходиться будівля або що за людина цей балансоутримувач.
Говорячи про державні то, наприклад, Шевченківський район бере 1018 грн за 1 к.м.н. вивіски, тоді як у Святошинському грошей з вас не візьмуть взагалі. В Оболонському районі, наприклад, в принципі складно «вибити» підпис. І така різнорідність спостерігається в кожному районі Києва. Скрізь свої правила.
Що до ситуації, коли балансоутримувач - приватна особа, тут може бути що завгодно. Як домовишся, то й твоє. Деякі ставлять підпис безкоштовно, дехто вимагає разовий платіж. Є й такі, що пропонують укласти договір про щомісячні платежі. Результат залежить від вашого вміння домовлятися і просто банальної удачі.
Навіщо знову йти в «ЦНАП»? Щоб передати документи в департамент «Містобудування та Архітектури». Так, розуміємо, ходити по одному і тим же місцях не цікаво, але щоб отримати дозвіл на об'ємні букви в Києві та іншу «наружку» потрібно злегка попітніти.
Тут ваша участь не потрібно.
Правда, якщо споруда, де ви хочете розмістити зовнішню рекламу, є пам'яткою архітектури, додатково може знадобитися згода Міністерства Культури України (якщо будинок - пам'ятка загальнонаціонального значення) або Департаменту охорони культурної спадщини (якщо будинок - пам'ятка місцевого значення).
Зверніть увагу! У разі, якщо ви плануєте ставити наземну рекламну конструкцію, тут без звернення до юриста отримати дозвіл навряд чи вийде. Додасться багато нюансів, в яких ви самі просто не розберетеся.
Тут теж все без вашої участі. Коли всі узгодження, які закарбувала в бланку «Дозволи», отримані, вони направляються в «Управління по рекламі». Там перевіряють наявність усіх підписів і печаток, і їх правильність.
Знову-таки без вашої участі. На цьому етапі «Управління по рекламі» підтверджує правильність узгодження бланків і вносить вас в розпорядження про видачу дозволів, яке потім передається на підпис в КМДА (Київську міську державну адміністрацію).
Коли КМДА підпише ваш документ, він повернеться в ЦНАП, у яких ви і зможете забрати свій дорогоцінний дозвіл. Реєстрація вивіски завершена! До речі, за кожним етапом узгодження дозволу ви можете стежити на сайті dozvil-kiev.gov.ua за номером вашої справи. 2 кроків - дозвіл в руках! Чимало роботи, правда? Але це нічого. Головне знати, що робити, а то отримувати дозвіл на розміщення реклами можна дуже довго. Користуйтеся нашою інструкцією і не забувайте, що на нашому сайті ви можете замовити якісну зовнішню рекламу.