Заборони українського закону: що не можна розміщати в зовнішній рекламі? - MCA Group
Заборони українського закону: що не можна розміщати в зовнішній рекламі?
12 Травня, 2020
Як швидко узгодити дозвіл на літній майданчик або МАФ? - MCA Group
Як швидко узгодити дозвіл на літній майданчик або МАФ?
28 Травня, 2020

Вивіску... прибрали!
Що робити?


Як діяти і куди звертатися, якщо хтось зняв вашу вивіску? Це сталося несподівано, без офіційних попереджень? Для початку вгамуйте емоції: у даній ситуації вони абсолютно зайві.

Скоріш за все, виглядало це приблизно так. До вашої установи під’їхала бригада у складі 2-3 монтажників, можливо, у супроводі представника поліції – і за пів години магазин, аптека чи салон краси лишилися без вивіски. Законність демонтажу підтверджено відповідними документами. Ви хотіли завадити цим діям та повернути вивіску, але безрезультатно.

Хто винен?

Для початку декілька фактів. Лише за один останній місяць 2019 року в Києві демонтували більше 100 рекламних конструкцій. Кількома місяцями раніше в Одесі зняли близько 300 вивісок. Так, на цілком законних підставах. У багатьох випадках до демонтажу не було жодних питань, адже встановлені вони нелегально, без узгоджень та дозвільних документів. Та деякі власники вивісок і не підозрювали, що розміщували зовнішню рекламу з порушеннями. Де шукати винного?

Почнемо з того, що розмістити вивіску – багатоетапний процес с безліччю нюансів. Достатньо упустити чи проігнорувати один, на перший погляд, невагомий момент – і витрачені кошти та нерви будуть марними. Знайомо? Тоді, напевне, ви вже заглибилися в тонкощі, яким раніше не приділяли потрібної уваги. Ось лише кілька пунктів із великого списку табу:

  • розміщення вище першого поверху;
  • закриття вивіскою вікна більше, ніж на 30%;
  • перешкоджання вільного пересування пішоходів;
  • розміщення вивіски без узгодження з власником будівлі;
  • розташування таблички поверх номеру будинку;
  • перевищення розміру (наприклад, інформаційна табличка має бути не більше 0,5 кв.м);
  • вивіски з неякісних матеріалів, нестійких до погодних умов.

Вирішили пройти весь шлях самостійно? Тоді вивчіть напам’ять «Порядок розміщення вивісок» та морально підготуйтеся до «захопливий» екскурсії у світ бюрократії. Пам’ятайте: при загальній схожості пунктів для різних міст України правила можуть трохи відрізнятися. Та є кращий варіант – звернутися до компанії, що візьме на себе не лише виготовлення вивіски та її подальше розміщення, але й підготовку дозвільних документів.

Що робити?

Як діяти в момент демонтажу таблички? Перше – не чинити опору діям бригади, яка має виконати свою роботу. Адже до цього ви, скоріш за все, отримували попереджувальні листи та були проінформовані про штрафні санкції.

Ви маєте повне право ознайомитися з документами, які демонструють законність зняття вивіски та викликати представника поліції, якщо впевнені у протиправності заходу. Фіксувати те, що відбувається, на відеокамеру не забороняється.

Далі починайте складати план подальших дій. В залежності від причини зняття вивіски, це може бути:

  1. Оскарження демонтажу – з підготовкою пакету документів, які підтверджують його незаконність. Звичайно, допомога досвідченого юриста не буде зайвою. Не виключено, що під час першого спілкування зі спеціалістом на поверхню спливуть ті самі нюанси, які раніше здавалися неважливими.
  2. Подовження терміну дії дозволу на зовнішню рекламу – у випадку, якщо з моменту її розміщення минуло понад 5 років. Штрафу за протермінування, скоріш за все, не уникнути.
  3. Виготовлення нової вивіски – з повним пакетом необхідних документів. Він буде залежати від місця розміщення вивіски, її типу (інформаційна чи рекламна) та інших нюансів.

Зупинилися на третьому варіанті? Тоді ідеальне рішення – вивіска «під ключ»! Де? В компанії MCA Group. Коли? У будь-який зручний для вас час. Як довго? Не довше, ніж передбачено законодавством.

Ваша якісна законна вивіска – наша злагоджена професійна робота!