Який порядок отримання дозволів на рекламу в Києві? - MCA Group
Який порядок отримання дозволів на рекламу в Києві?
18 Червня, 2020
Оновлений порядок погодження реклами в Києві: що треба знати про штучні перешкоди - MCA Group
Оновлений порядок погодження реклами в Києві: що треба знати про штучні перешкоди
8 Липня, 2020

Естетичні та юридичні
правила розміщення
вивіски на фасаді


Будь-яка вивіска має бути розміщена за правилами – це аксіома. Маленьке, на перший погляд, несуттєве порушення може обернутися великими проблемами, аж до демонтажу конструкції та штрафів. Поговоримо про естетичні та бюрократичні аспекти розміщення вивіски.

Естетика вивіски – згідно з Законом

Розміщення вивісок затверджено на законодавчому рівні. І на фоні загальних правил, актуальних для всієї України, діють вимоги для окремих міст. Київ орієнтується на рішення від 20 квітня 2017 року N 224/2446 «Про затвердження Порядку розміщення вивісок у місті Києві». Серед основоположних пунктів цього документу – такі:

  • Забороняється втручатися у несучі конструкції будинку, перешкоджати його експлуатації та ремонту, а також заважати вільному пересуванню транспортних засобів в пішоходів.
  • Монтаж вивіски повинен здійснюватися відповідно до державних стандартів, будівельних норм, вимог екологічної, електричної, пожежної, санітарної безпеки.
  • Вивіска за формою, шрифтом, матеріалами, стилістикою має гармонічно доповнювати архітектурний стиль споруди, його колористику та декоративні елементи.

Ось типова помилка багатьох: оренду приміщення ще не затверджено, а дизайн вивіски передано в роботу. За певних причин адреса майбутнього офісу, магазину чи салону змінюється – і вже готова конструкція, на яку витрачено чимало коштів, стає непотрібною через невідповідність вище зазначеним правилам.

Про матеріали, розміри, стилістику – детальніше

Головна умова до матеріалів вивіски – стійкість до механічних пошкоджень та погодних умов. Звичайно ж, ці моменти варто узгодити зі спеціалістами. Орендарям приміщень в історичних місцях Києва рекомендується використовувати такі матеріали, як скло, камінь, цінні породи дерева, кераміка. Щодо технік виконання, то перевага віддається емалі, розпису, гравіюванню, ковальству, литву, вітражу, мозаїці.

Максимально допустима площа вивіски – 3 кв.м, у межах Зони обмеженого використання – 0,5 кв.м. При цьому треба брати до уваги місце розміщення і розмір інших елементів фасаду. Звичайно ж, виходити за межі споруди не можна.

Правила розміщення вивісок дозволяють виготовляти їх у вигляді:

  • об’ємних окремих літер – актуально для коротких написів;
  • конструкції геометричної чи іншої форми, розміщеної паралельно до фасаду;
  • напису на безколірній прозорій площині об’ємними, плоскими або ви гравійованими буквами;
  • світлових носіїв або трубок, які формують зображення чи напис;
  • дерев’яної, металевої чи кам’яної плити з гравійованим (різьбленим) написом або зображенням;
  • художнього розпису, мозаїки чи вітражу.

Трохи про заборони

Правилами розміщення вивісок встановлено ряд обмежень, які не можна ігнорувати. Зокрема, не дозволяється закривати конструкціями архітектурний та скульптурний фасад першого поверху будівлі, вікна, прозору частину дверей більше ніж на 30%, огорожі балконів, а також таблички з соціально важливою інформацією. Що стосується освітлення конструкцій, то воно має вмикатися одночасно з вуличним освітленням і не засліплювати учасників дорожнього руху.

Інформація на вивісках також підпорядковується діючим правилам, згідно з якими забороняється:

  • розміщувати слогани, перелік товарів, заклики до їх придбання;
  • використовувати товарні знаки, права на які не належать власнику вивіски;
  • ігнорувати вимоги Закону України «Про засади державної мовної політики», крім випадків, зазначених в п. 2.6.3;
  • встановлювати вивіску з мовними помилками.

Не впевнені, що зможете самостійно проконтролювати виконання всіх вимог та розмістити вивіску чітко за правилами? Звертайтесь до професіоналів, які пройдуть з вами весь непростий шлях та позбавлять зайвих клопотів.